Az Indiai Bunkók, avagy Indian Clubs - Hozzád is megérkezhet!
Buzogányok az egészséges erőért
Eme ősi és újraalkotott eszköz olyan szögekben és síkokban tesz lehetővé erőfejlesztést, melyeket hagyományos eszközökkel nem lehet elérni. Az Indian Clubok nagyon jól szállíthatók és könnyen összeköthetők más hagyományos eszközökkel és módszerekkel; re- vagy prehabilitációs céllal, technikai fejlesztésként, esetleg a megszokott rutin felfrissítése céljából.
Működési mechanizmus
A sajátos húzóerő és erőkar ötvözete hatalmas forgatónyomatékkal szembesíti a használóját, és a klasszikus nyugati stílusú zárt ízületi munka helyett laza ízületi munkát tesz lehetővé, ezáltal az egyik sérülésre leginkább hajlamos testrészünk, a vállunk épségének megőrzésére kiváló.
A testünktől messze elhelyezkedő, aprólékos mozgatás a széles ívekkel és lendítésekkel vegyítve nem közvetlenül az ízületet és a szövetet terheli, de a helyes mozgást és megfelelő mozgástartományt segíti elő, valamint a kötőszövetek rugalmasságát, helyes rost-szerkezetének kialakulását, és az ízületi nedvek termelését.
Az Indian Clubok felgyorsítják a funkcionális erő megszerzését, növelik az állóképességet és a mozgástartományi határokat. A nehezebb bunkók brutális erőt, a kisebb buzogánykák tüdőperzselő kardió kapacitást biztosítanak. Az Indian Clubok sokrétűsége elképesztő, és mind a 3 dimenzióban megmozgatják a testet, ugyanis a buzogányos edzések által a testet több különböző irányból éri terhelés (vízszintes, függőleges, átlós és forgó mozgások). A fogás és a súlypont közötti távolság határozza meg az eszköz által kifejtett terhelést a testre nézve. Mivel a clubokat folyamatosan fogni és tartani kell, hisz csak akkor marad a kezünkben, ha fogjuk, így a fogáserő és szorító erő szerves része a az indian club edzéseknek. Kattints ide, hogy megrendeld a saját clubjaidat!
Eredet
A XIX. század elején egy új ellenállásnak használható eszköz jelent meg Angliában, Amerikában és a kontinensen: az indiai bunkó [Indian club]. A XVIII. század végén a hivatásos angol katonák, akik Indiában állomásoztak, ledöbbentek az indiai katonák és rendőrök erőnlétén és izmosságán. Az ő további érdeklődésük vezetett el ahhoz a felismeréshez, hogy az indiaiak kiváló fizikai kondíciója különböző fából készült bunkókkal való rendszeres edzésnek az eredménye.
Természetesen sok primitív kultúra nagyra értékelte, ha valaki képes volt nagy bunkókat emelni és lendíteni. A különbség, hogy Indiában és Perzsiában az, ami eredetileg egy túlélési taktika, a testedzés rendszerévé fejlődött, melyet generációkon keresztül továbbadtak, és még a XX. század végén is használnak. A XIX. század elején angol hadsereg eldöntötte, hogy bevezetik az indiai bunkóval való edzést, mint a fizikai kiképzés részét. Ennek folyományaként, valószínűleg Donald Walker British Manly Exercise(1834) című könyve volt a legnagyobb hatású edzéssel foglalkozó könyv a XIX. században. A könyv különböző helyekről összegyűjtött információk tárháza az urak által végezhető testgyakorlásról, így tartalmaz egy összefoglalót a brit hadseregnél is használt könnyű bunkóval való higgadtabb gyakorlásról, és leírásokat sokkal bonyolultabb és erőteljesebb club rutinokról - mindezek nyomán terjedtek el ezek a fából készült edzőeszközök az öreg kontinensen és szerte a világ többi részén.
A Toldi Clubok
A XXI. században persze jóval kifinomultabb technológiai lehetőségek állnak rendelkezésre, mintsem a kézi faragás - buzogányaink a modern idők válaszaival felvértezve speciálisan formatervezettek, hogy a klasszikus vonalvezetést ötvözzék a pörgetéshez, forgatáshoz legmegfelelőbb ívekkel. Kompozit kialakításuk, a bennük megtalálható minták és a vegyes alapanyag használat hozzájárul, hogy mindenki megtalálhassa azt, ami kezének, szemének és szívének kedves - amennyiben pedig elsőre nem sikerül egyedül választani, szakértőink örömmel állnak rendelkezésedre! Ám ha már tudod, hogy mit szeretnél, ide kattintva meg tudod rendelni!