Általános információk

Hogyan készül?

A munkafolyamat első része a kizárólag műszárított keményfa fűrészáru megbízható forrásból történő beszerzése. A fűrészáru darabolását, hosszvágását, majd gyalulását követően a félig megmunkált faanyagból a kívánt keresztmetszetű és hosszúságú fahasábok kerülnek megragasztásra, ehhez D3 vízállóságú, vízdiszperziós faipari ragasztót használunk. A kiragasztott fahasábok legalább egy hétig megfelelő hőmérsékletű és levegőnedvesség tartalmú helyen „pihentetve” vannak, majd a kivárási időt követően CNC eszterga segítségével garantáltan egyforma alakú termékek kerülnek előállításra. Az elkészült sporteszközökre a Remmers kiváló minőségű felületkezelő anyagait több rétegben hordjuk fel, majd azokat pár nap elteltével környezetbarát módon csomagoljuk. A gyártást gondos tervezői munka előzte meg. Ennek során olyan formák megalkotására törekedtünk, amelyek a szép és áramvonalas kinézetük mellett garantálják az eszközök kényelmes és biztonságos fogását.

Miért műszárított fából, miért ragasztott?

A felhasznált faanyag úgynevezett „szobaszáraz” nedvességtartalmának elérése csak mesterséges szárítással lehetséges, ez elengedhetetlen feltétele egy belsőépítészeti faipari termék – legyen az akár parketta, bútor, egyéb nyílászáró, stb. - előállításánál. A nem megfelelő nedvességtartalmú fából készült tárgy könnyen megrepedhet, valamint alakja megváltozhat. Minél több darabból kerül egy termék megragasztásra, annál alaktartóbb, erősebb és ellenállóbb a vetemedéssel szemben. Ezen túlmenően a faanyag hibás részeinek „kiejtésére” is van lehetőség, mivel a rövidebb darabok szintén felhasználhatók a gyártás során.

Környezetbarát az előállítás?

Az általunk felhasznált faanyag kétharmada-háromnegyede hulladék lesz, ez a fűrészelés, gyalulás és jelentős részben az esztergálás elvégzésekor keletkezik. Első olvasásra soknak tűnik a szám, azonban elenyésző például a tűzifa céljából történő fakitermelés során okozott károkkal. Utóbbi lényegesen több, olyan famennyiséget emészt fel, ami a felhasználásakor (elégetés) teljesen megsemmisül. Minden faanyag csak jelentős anyagveszteséggel dolgozható fel, legyen az farönk, bútor vagy akár sporteszköz. Optimális esetben a fa fűrészáru feldolgozása során 50% hulladék keletkezik kéreg, faszél, fűrészpor, gyaluforgács, vagy csiszolt por formájában, esetünkben ez a készített eszközök formájának anyagigénye miatt 60-80% körüli. Az ilyen, vagy ehhez hasonló termékek nem állíthatók elő kevesebb veszteséggel, ezt tudomásul kell venni. A keletkezett faforgácsot azonban a sporteszközeink csomagolásánál töltőanyagként használjuk fel kiváltva az erre használt műanyag granulátumot vagy légpárnás fóliát. Mi így járulunk hozzá környezetünk megóvásához.

Milyen anyagból készülnek?

Alapvetően műszárított fehér bükkfa fűrészárut használunk. A bükkfa sűrű szálú, nagyon jól megmunkálható és ragasztható, hazánkban könnyen beszerezhető fafajta. Viszonylag nagy fajsúlya miatt a belőle készített termékeink tömege így kellően nehéz ahhoz, hogy tökéletes sporteszköz váljon belőle. Ezen kívül más műszárított keményfával is dolgozunk, mint például dió, juhar, vagy cseresznye. Leplezetlen célunk, hogy az ilyen faanyagokból készült eszközök nagyobb esztétikai élményt nyújtsanak a használónak.

Ütésálló-e?

Nem. Amennyiben a termék gyakorlat közben vagy más egyéb helyzetben leesik, abban az esetben a rajta keletkezett sérülés nagysága attól függ, hogy milyen felülethez ütődik. Egyetlen fából készült tárgy sem marad sértetlen, ha nála keményebb anyaggal érintkezik. A felületkezelő anyag szintén nem a sérülés ellen véd, ezért vigyázz rá. Úgy óvd, mint parkettádat a tűsarkú cipőtől.

Hogyan kell tisztítani, tárolni?

Ne használj vizet vagy vizes alapú tisztítószert, csak száraz, viaszos vagy olajos rongyot, kendőt. A tárolás száraz, fényvédett, sugárzó hőtől távol levő helyen legyen.